5 praktycznych powodów, aby kupić nowe okulary
Poradnik

5 praktycznych powodów, aby kupić nowe okulary

Przez dnia 27/02/2018

Lubisz okulary? Dobrze się składa – nasz artykuł jest właśnie dla Ciebie! Znajdziesz w nim 5 praktycznych powodów, aby kupić nowe okulary. Jeśli wciąż wahasz się, czy nowe oprawki są Ci potrzebne – koniecznie przeczytaj, a następnie wybierz swój nowy model okularów w KODANO.pl!

1. Awaryjne okulary

Pamiętaj, aby zawsze mieć drugie okulary. Przydadzą się w nagłych wypadkach, kiedy np. Twoja ulubiona para uszkodzi się, bądź rozbije i będziesz musiał oddać ją do naprawy. Podczas czyszczenia codziennie używanych okularów też musisz dobrze widzieć, aby dokładnie umyć okulary i oprawy. Często “awaryjnymi” okularami są nasze poprzednie modele. Sprawdź, czy nadal są w dobrym stanie i rzeczywiście posłużą w nagłych wypadkach. Zwróć uwagę, czy Twoja wada refrakcji zmieniła się i być może stosujesz teraz inne szkła. Zastanów się również, czy Twoje awaryjne okulary Ci się podobają i swobodnie założysz je na dwa tygodnie, czekając np. na naprawę uszkodzonych oprawek.

2. Oprawki do zadań specjalnych

Powodem zakupu nowych oprawek może być również Twój urozmaicony tryb życia. Kiedy na co dzień stosujesz jedną parę okularów, warto posiadać również trwalsze i bardziej odporne na upadki oprawy. Spełnią swoje zadania np. podczas zabawy z psem, czy na placu zabaw z dziećmi oraz wszędzie tam, gdzie okulary narażone są na upadki i uszkodzenia. Jeśli dbasz o swoje codzienne okulary i chcesz, aby były z Tobą jak najdłużej, zainwestuj w drugie, wytrzymałe – okulary do zadań specjalnych.

3. Okulary dla kierowcy

Właśnie zostałeś kierowcą? Spędzasz w trasie dużo czasu? Jeśli odnosisz wrażenie, że Twoje okulary nie gwarantują Ci pełnej satysfakcji z jazdy – warto zainwestować w nowy, odpowiednio dopasowany model. Okulary dla kierowców charakteryzują się specjalną powłoką antyrefleksyjną, która odbija światła innych samochodów, lamp drogowych i promieni słonecznych. Ponadto, oprawki okularów nie powinny w żaden sposób ograniczać pola widzenia.

4. Okulary do komputera

Spędzasz dużo czasu przed ekranem komputera? Zacząłeś pracę biurową, albo piszesz długie wypracowania i potrzebujesz wytężać wzrok podczas wielogodzinnej pracy przed monitorem? To też są powody, aby kupić nowe okulary! Pamiętaj, że Twoje oczy narażone są na szkodliwe niebieskie światło ekranów, nawet jeśli nosisz okulary korekcyjne. Nie każde soczewki chronią oczy przed światłem monitora. Zadbaj o to, aby szkła okularowe posiadały specjalne powłoki chroniące przed niebieskim światłem. Odpowiednia będzie powłoka “Blue Blocker”, która pochłania widmo światła niebieskiego, dzięki czemu oczy mniej się męczą, a obraz jest wyraźniejszy.

5. Moda, czyli stylowe okulary

Okulary stały się już modnym akcentem i uzupełnieniem stroju. Nie musisz mieć wady wzroku, aby założyć okulary! Wybierz soczewki okularowe o zerowej mocy i swobodnie ciesz się modnymi oprawkami. Okulary dodają uroku i wysmuklają rysy twarzy. Dopasuj oprawki do swojego stylu. Jeśli w pracy obowiązuje dress code – dobierz okulary odpowiednie do stylizacji, ale zadbaj też o samopoczucie w czasie wolnym. Delikatne złote oprawki, albo czerwone kocie oczy z pewnością będą pięknym dodatkiem o wiosennej sukienki.

Teraz już wiesz, dlaczego kupić nowe okulary. Zobacz nasz asortyment na KODANO.pl i znajdź swój model!

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk