pielęgnacja okolic oczu
Poradnik

5 sposobów by Twoje oczy wyglądały świeżo i młodo

Przez dnia 27/10/2015

Skóra wokół oczu zaliczana jest do jednego z najbardziej delikatnych miejsc na skórze, co czyni ją niezwykle podatną na działanie czynników zewnętrznych, kosmetyków, a także stylu życia. Dlatego tak ważna jest jej codzienna pielęgnacja, by móc cieszyć się jak najdłużej promiennym spojrzeniem. Dzisiaj podpowiadamy jak właściwie o nią dbać.

1. Stosuj odpowiednie kosmetyki

Do pielęgnacji okolic oczu należy używać kosmetyków specjalnie do tego przeznaczonych. Kremy do twarzy nie będą odpowiednie ze względu na konsystencję, która może obciążać i podrażniać cienką skórę wokół oczu. Decyzja o wyborze konkretnego specyfiku powinna uwzględniać wiek, stan skóry oraz jej potrzeby, a preparaty te powinny mieć przede wszystkim działanie nawilżające. Kosmetyki te występują najczęściej w postaci kremu, żelu, płatków lub masek. Istotny jest również sposób ich aplikacji. Preparaty pod oczy delikatnie wklepujemy opuszkami palców, niedozwolone jest natomiast naciąganie skóry.

2. Wysypiaj się

Sen to podstawa dobrego samopoczucia i wyglądu. Jeśli masz możliwość, zafunduj sobie dawkę 7-8 godzinnego snu. W nocy nasz wzrok regeneruje się i odpoczywa. By sen był komfortowy, w sypialni powinna panować zupełna ciemność. Zasłony powinny być zaciągnięte, a wszystkie sprzęty czuwania wyłączone. Ważny jest również regularny rytm snu, czyli te same pory wstawania i chodzenia spać.

3. Zadbaj o właściwą dietę

Aby nasze oczy były odpowiednio chronione, dieta musi zawierać dużo antyoksydantów oraz witamin. Warto więc pamiętać, aby codziennie w naszym posiłkach pojawiały się świeże warzywa i owoce, które są ich źródłem. Znajdziemy w nich witaminę C, która jest jednym z najważniejszych antyoksydantów. Neutralizuje bowiem wolne rodniki zapobiegając uszkodzeniom komórek. Witamina E opóźnia starzenie, a beta-karoten posiada silne działanie przeciwutleniające. Ich działanie wspomagają składniki mineralne takie jak cynk, selen i mangan.

4. Pamiętaj o dokładnym demakijażu

Demakijaż jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Powinien być przeprowadzony dokładnie i delikatnie. Wszelkie pozostałości kosmetyków, wywierają negatywny wpływ na okolice wokół oczu. Mogą powodować podrażnienia nie tylko skóry ale również spojówek. Do zabiegu powinniśmy używać specjalnych preparatów, które skutecznie usuną makijaż bez nadmiernego pocierania. Warto by nie zawierały konserwantów, środków zapachowych i barwników. Będziemy mieć wtedy pewność, że nie podrażnią skóry powiek i spojówek.

5. Zrezygnuj z używek

Palenie papierosów wpływa negatywnie na wzrok. Dym tytoniowy powoduje obkurczanie się naczyń krwionośnych oka. Zmniejsza to jego ukrwienie, a tym samym ukrwienie nerwu wzrokowego. Dodatkowo u osób palących zakłócony zostaje prawidłowy transport tlenu do tkanek co sprawia, że nie funkcjonują one we właściwy sposób. Powoduje to szereg dolegliwości związanych z widzeniem. Nadmierne spożywanie alkoholu powoduje przebarwienia skórne oraz cienie pod oczami. Niewątpliwie nawykiem, który warto w sobie wyrobić jest picie wody, co najmniej 2 litrów dziennie. Sprawi to, ze skóra będzie nawilżona, a nasze samopoczucie lepsze.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk