Dla kogo okrągłe okulary?
Okularowe trendy

Dla kogo okrągłe okulary?

Przez dnia 03/07/2018

Okrągłe okulary, często nazywane Lenonkami, to niewątpliwie jedne z bardziej cenionych modeli. Nazwa pochodzi od brytyjskiego muzyka, Johna Lennona, który wypromował noszenie okrągłych okularów. Dostępne są okrągłe modele przeciwsłoneczne, oraz cała gama korekcyjnych oprawek.

Choć bardzo popularne, Lenonki są również wymagającymi okularami. Owalne ramki łagodzą ostre rysy twarzy, dodając łagodności i lekkości. Poniżej znajdziesz kształty twarzy, dla których te okulary będą idealnym połączeniem. Jeśli nie jesteś pewien, jaki kształt ma Twoja twarz, a okrągłe modele są w Twoim guście – przymierz! Zobacz, jak łatwo zmierzyć okulary bez wychodzenia z domu!

Twarz owalna

To typ twarzy, do którego pasują praktycznie wszystkie modele okularów, nawet okrągłe. Owalny kształt zachowuje odpowiednie proporcje, charakteryzuje się delikatnie węższym podbródkiem w porównaniu do czoła. Jeśli dobrze czujesz się w delikatnych oprawkach wybierz metalowe, cienkie ramki. Okrągłe okulary dodają lekkości i pasują do wielu stylizacji. Dobrze sprawdzą się także nieco szersze oprawki w ciemnej barwie. Są wyraźniejsze i bardziej widoczne na twarzy, a odpowiednio dopasowane dodają niepowtarzalnego uroku.

Twarz kwadratowa

Taki kształt charakteryzuje się szerokim czołem, jego atutem jest mocno zarysowana i szeroka szczęka. Zazwyczaj szerokość i wysokość twarzy jest zbliżona. Posiadacze tego typu twarzy potrzebują oprawek, które zaokrąglą rysy twarzy oraz optycznie je wydłużą. Najlepsze będą okrągłe okulary z mocniej zarysowanymi zewnętrznymi górnymi krawędziami, nawiązującymi do kocich oczu. Owalny kształt okularów będzie idealnie komponował się z mocno zaznaczonymi rysami twarzy.

Twarz trójkątna

Szerokie czoło, które zwęża się w kierunku bardzo wąskiego podbródka to charakterystyczna cecha trójkątnego kształtu twarzy. Kości policzkowe znajdują się dosyć wysoko i są mocno zarysowane. Okrągłe modele okularów będą najlepszym wyborem dla posiadaczy tego typu twarzy. Największym wyzwaniem będzie zbalansowanie różnic w szerokości między czołem a podbródkiem. Oprawki o zaokrąglonych kształtach zdecydowanie ułatwią to zadanie. Proponujemy modele bez ramek lub z delikatną obwódką, dzięki czemu nadają twarzy harmonii i łagodności.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk