Zdrowe oczy

Dlaczego wybrać okulary z polaryzacją?

Przez dnia 13/09/2019

Na pytanie dlaczego wybrać okulary z polaryzacją można odpowiedzieć tylko w jeden sposób – wyjaśniając czym właściwie jest polaryzacja. Technologia ta jest łatwa do wyjaśnienia i trudna do przecenienia. Soczewki polaryzacyjne eliminują szkodliwe działanie światła odbitego, z którym mamy do czynienia każdego słonecznego dnia.

Wybór okularów z polaryzacją jest dzisiaj bardzo szeroki. W KODANO.pl posiadamy bogaty asortyment zarówno przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych posiadających powłokę polaryzacyjną. Warto zatem rozejrzeć się za parą trafiającą w nasze gusta.

Przed czym chroni polaryzacja?

Polaryzacja blokuje odblaski i widoczne refleksy oraz zwiększa kontrast, jednocześnie sprawiając, że kolory są wyraźne i nieprzekłamane. To właśnie dzięki niej w słoneczne dni słońce nas nie razi, a obraz jest dokładny i niczym niezakłócony.

Uciążliwe refleksy świetlne

W słoneczne dni mamy do czynienia ze zjawiskiem optycznym zwanym odblaskami. Występuje ono wówczas, gdy wiązka światła pada na gładką poziomą powierzchnię, np. śnieg, mokrą nawierzchnię drogi czy szybę samochodu. W efekcie pojawiają się odblaski przyjmujące postać oślepiającej białej poświaty. Znacząco zniekształcają one widziane przez nas obrazy: kształty, kolory, odległości. W tego rodzaju sytuacjach najlepszym rozwiązaniem są soczewki zaopatrzone w specjalny ochronny filtr zwany polaryzacyjnym.

Okulary z polaryzacją vs okulary bez polaryzacji

Filtr polaryzacyjny odbija wszelkie poziome promienie, gdyż to one są źródłem uciążliwych refleksów. Nie działa on przy tym na korzystne dla nas pionowe wiązki światła. Takie promienie odpowiadają bowiem za zdolność widzenia przedmiotów, kształtów i kolorów.

Szkodliwe promieniowanie UV

Polaryzacja oznacza także 100% ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UVA oraz UVB. Pierwsze z nich stanowią aż 95% promieniowania ultrafioletowego i towarzyszą nam przez cały rok, nawet w pochmurne dni. Te, z których obecności najbardziej zdajemy sobie sprawę nazywane są natomiast promieniami UVB i docierają do Ziemi jedynie w 5%. Nie przeszkadza im to jednak w atakowaniu naszej skóry i oczu. Warto więc chronić swoje ciało stosując kremy przeciwsłoneczne i okulary z filtrem UV400 oraz powłoką polaryzacyjną.

Dla kogo okulary z polaryzacją?

Na pewno niejednokrotnie zasłaniałeś oczy ręką chroniąc się przed rażącym światłem słonecznym. Pewnie zadawałeś sobie wówczas pytanie: dlaczego nie założyłem okularów przeciwsłonecznych? Dziś na szczęście wiesz już o istnieniu niezwykle pomocnej powłoki polaryzacyjnej. Być może jednak wciąż zastanawiasz się, czy takie okulary będą Ci. Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości! Zobacz, dla kogo okulary z polaryzacją będą najlepszym rozwiązaniem i wsparciem nie do przecenienia.

  • Kierowca samochodu – unikniesz refleksów na soczewce okularowej zarówno podczas słonecznej pogody latem, a nawet zimą, kiedy promienie odbijają się od śniegu i oślepiają jeszcze mocniej. Oślepiające słońce może doprowadzić nawet do wypadku drogowego. Dlatego tak istotne jest zapewnienie najwyższej jakości widzenia w każdych warunkach.
  • Narciarstwo, pływanie, windsurfing – czyli wszelkie aktywności na świeżym powietrzu, w tym przede wszystkim sporty zimowe i wodne – śnieg i woda odbijają słońce i szkodzą naszym oczom;
  • Wszyscy, którzy często przebywają na słońcu, np. podczas urlopu.
TAGI
POWIĄZANE WPISY
1 Komentarz
  1. Odpowiedz

    MR

    16/09/2019

    Super szkła i oprawki, świetnie dopasowane. Pani Agnieszka przemiła i kompetentna. Polecam

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk