dobór fryzury do okularów
Inspiracje Poradnik

Jak dobrać fryzurę do okularów?

Przez dnia 04/05/2015

Już dawno okulary przestały być noszone tylko przez osoby mające wadę wzroku. Obecnie są wybierane jako dodatek do stylizacji, element budujący wizerunek czy podkreślający wybrany styl. Powszechnie wiadomo, że powinny być one dobrane do kształtu twarzy, ale nie wszyscy wiedzą, że rodzaj oprawek powinien współgrać również z fryzurą.

OPRAWKI OKRĄGŁE

Okulary pasujące do stylu intelektualisty będą dobrze prezentowały się w połączeniu zarówno z krótkimi włosami, jak również z długimi lekko zmierzwionymi lub pofalowanymi.
okulary okrągłe
Ray-Ban RB 2180 6166_13_okragle
Ray-Ban RB 2180 6166/13

OPRAWKI „KOCIE OCZY”

Model ten będzie doskonale współgrał z fryzurą w stylu lat 20, 30 i 40, kiedy panowała moda w stylu retro, czyli bananowe koki, wysokie upięcia i loki. Jednym słowem kwintesencja kobiecości połączona z drapieżnością kocich oczu – duet doskonały 🙂
okulary kocie oczy
Loretto lk 2223 c3_kocie
Loretto lk 2223 c3

GRUBE OPRAWY

Grube oprawy, np. w stylu Wayfarer, z szerokimi zausznikami będą dobrze prezentowały się z długimi włosami zaczesanymi gładko w koński ogon oraz spiętymi w luźnego kucyka lub warkocza na boku.
grube oprawy
Solano SS 20376 B grube
Solano SS 20376 B

OPRAWKI PROSTOKĄTNE

Przy wyborze tego kształtu warto zrezygnować z prostej grzywki, na rzecz ukośnej. Dobrym rozwiązaniem będzie również fryzura bez grzywki. Jako przykład ciekawa stylizacja Jennifer Aninston, która zestawiła prostokątne oprawki z klasycznym bobem.
prostokatne oprawki
Santino KP 118 c2 prostokatne
Santino KP 118 c2

OKULARY KUJONKI

Nerdy będą się dobrze prezentować z prostymi fryzurami kojarzonymi ze szkolnym lookiem. Warto więc postawić na delikatne upięcie z wypuszczonymi kosmykami spływającymi po policzkach lub klasyczny koński ogon.
okulary kujonki
santino kp220 c1
Santino KP 220 c1

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk