jak dobrać okulary
Poradnik

Jak dobrać idealne okulary nie wychodząc z domu?

Przez dnia 27/06/2014

Dzisiaj udowodnimy, że zakup okularów przez internet to nic trudnego. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach i będziemy mogli cieszyć się idealnie dobranymi oprawkami.

Część 1. Do twarzy Ci!

Jak każdy zapewne wie, wyróżniamy kilka podstawowych kształtów twarzy. Dlatego pierwszym krokiem przy doborze oprawek powinno być określenie swojego konturu. Pamiętaj, że trzeba to robić z upiętymi włosami, żeby cała twarz łącznie z czołem była widoczna. Zasada doboru oprawek do kształtu twarzy jest bardzo prosta. Stosujemy metodę kontrastu, czyli do twarzy okrągłych dobieramy oprawki o zaostrzonych krawędziach, natomiast przy twarzy kwadratowej – okrągłe.

twarz okrągła

Twarz okrągła charakteryzuje się zbliżoną proporcją między szerokością i długością, zaokrągloną brodą i uwydatnionymi policzkami. Żeby ją wysmuklić wybieraj oprawki prostokątne, kanciaste. Unikaj natomiast ozdobników na zewnętrznych krawędziach, które mogłyby optycznie poszerzyć Twoją twarz. Oto kilka propozycji:

twarz okrągła okulary

twarz owalna

Twarz owalna to najbardziej pożądany kształt. Proporcje twarzy pozostają zachowane, podbródek jest węższy niż czoło. Posiadacze takiego konturu twarzy mogą wybierać wśród wszystkich rodzajów oprawek. Jedyna zasada jaką należy się kierować to właściwy rozmiar oprawek, czyli proporcjonalny do wielkości twarzy. Reszta to kwestia Twojej wyobraźni. A poniżej kilka propozycji:

twarz owalna okulary

twarz trójkątna

Twarz trójkątna (kształt serca) charakteryzuje się szerokim czołem i wąską szczęką. Żeby zniwelować dysproporcje powinniśmy wybierać oprawki, które podkreślą okolicę oczu. Najlepiej będą prezentować się oprawki okrągłe lub o zaokrąglonej dolnej krawędzi, a także okulary na “żyłkach”. Radzimy unikać oprawek kwadratowych i prostokątnych. Nasze propozycje:

twarz trójkątna okulary

twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa – taki kształt charakteryzuje się szerokim czołem, mocno zarysowaną i szeroką szczęką. Zazwyczaj szerokość i wysokość twarzy jest zbliżona. Idealnym rozwiązaniem będą okulary optycznie wydłużające i zaokrąglające twarz, które będą kontrastować z jej prostymi liniami. Najkorzystniej prezentują się oprawki zaokrąglone na dole, których górna częśc układa się na linii brwi. Jeśli wybierzesz prostokątne oprawki to pamiętaj, że ich krawędzie muszą być miękkie i zaokrąglone. Kilka propozycji:

twarz kwadratowa okulary

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik będzie pomocny przy wyborze kolejnej pary okularów. W kolejnym wpisie podpowiemy Ci jaki kolor oprawek najbardziej pasuje do Twoich oczu i koloru włosów.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk