zdrowe pokarmy - wzrok
Poradnik

Jak pielęgnować delikatną skórę wokół oczu?

Przez dnia 20/04/2015

Skóra wokół oczu wymaga specjalnego traktowania. Przestrzegając kilku podstawowych zasad pielęgnacji sprawimy, że nasze spojrzenie będzie świeże, a skóra w okolicach oczu wypoczęta.

Okolice oczu pokryte są cienką i delikatną skórą. Posiada ona mało gruczołów łojowych przez co narażona jest na przesuszanie, a to w konsekwencji prowadzi do szybszego powstawania zmarszczek mimicznych. Negatywny wpływ na skórę wokół oczu mają również czynniki zewnętrzne, takie jak tryb życia, dieta czy nieodpowiednia pielęgnacja. Jak więc o nią dbać by jak najdłużej cieszyć się młodym spojrzeniem?

Podstawowe zasady pielęgnacji okolic oczu:

1.Staranny demakijaż. Przed pójściem spać należy dokładnie zmyć makijaż. Usuwamy go za pomocą wacików i przy użyciu odpowiednich preparatów. Demakijaż wykonujemy wolno, bez zbędnego tarcia i naciągania skóry wokół oczu. Przed właściwym zmyciem makijażu należy przyłożyć wilgotny płatek kosmetyczny nasączony preparetem do demakijażu do zamkniętej powieki, aby rozpuścić składniki kosmetyków. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie dokonać demakijażu. Następnie ruchem w dół i od zewnętrznej krawędzi oka delikatnie zmywamy cały makijaż. Robimy to dokładnie, ponieważ pozostałości kosmetyku mogą powodować podrażnienia i dodatkowo wysuszać skórę wokół oczu.

2.Krem pod oczy. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików przeznaczonych do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu. Wybierzmy ten, który odpowiada naszym zapotrzebowaniom i jest dostosowany do wieku. Pamiętajmy, by nie używać kremu, który nakładamy na całą twarz. Aplikując odpowiedni specyfik wklepujemy go opuszkami palców podczas porannej i wieczornej pielęgnacji twarzy.
Dobry krem pod oczy:

 • jest pozbawiony substancji zapachowych
 • w swoim składzie posiada filtry przeciwsłoneczne
 • jest przebadany dermatologicznie
 • posiada lekką konsystencję
 • zawiera przeciwutleniacze w postaci witaminy C i E
 • posiada właściwości nawilżające.

Ponadto:

 • Noś okulary przeciwsłoneczne. Zakładaj je za każdym razem kiedy wychodzisz z domu. Wybieraj te, które posiadają filtry UV, gdyż tylko takie okulary ochronią skórę wokół oczu, która w szczególności jest narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych
 • Nawilżaj – pij dużo wody, by nawodnić skórę od wewnątrz
 • Unikaj zadymionych pomieszczeń
 • Zadbaj o właściwą ilość snu
 • Odpowiednio się odżywiaj – więcej o diecie dobrej dla oczu
 • Zafunduj swojej skórze od czasu do czasu zabiegi pielęgnacyjne, w postaci maseczek pod oczy i na powieki, a także płatków kolagenowych. Dobrym rozwiązaniem będą również kompresy przygotowane ze świetlika oraz rumianku. Można skorzystać także z profesjonalnych zabiegów, które oferują gabinety kosmetyczne.

Jak zamaskować cienie pod oczami?

Sińce pod oczami najczęściej są uwarunkowane dziedzicznie. Mogą być także wynikiem nieprzespanej nocy, niezdrowego trybu życia i odżywiania lub choroby. Istnieje jednak kilka szybkich sposobów by sobie z nimi poradzić.
Do domowych metod walki z cieniami należą płatki kolagenowe, plasterki ogórka, schłodzone łyżeczki przykładane w okolice oczu oraz okłady z czarnej herbaty. Z rozwiązań sklepowych, możemy zaopatrzyć się w krem rozjaśniający lub niwelujący zasinienia pod oczami. Wśród kosmetyków znajdziemy również różnego rodzaju korektory pod oczy, które pomogą nam kiedy wcześniejsze metody nie przyniosą oczekiwanego rezultatu.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk