kosmetyki hipoalergiczne dla wrażliwych oczu
Poradnik

Jakie kosmetyki dla wrażliwych oczu?

Przez dnia 28/09/2015

Jakich kosmetyków używać, a jakich unikać mając wrażliwe oczy? Dlaczego skóra wokół oczu jest tak delikatna i jak prawidłowo o nią dbać? Na te i na inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Makijaż oczu wrażliwych to nie lada wyzwanie. Kosmetyki, które mają bezpośredni kontakt z powieką, miejscem najbardziej delikatnym i podatnym na działanie czynników zewnętrznych, zawierają w swoim składzie składniki, które bardzo często uczulają. Zaliczają się do nich sztuczne pigmenty zawarte w cieniach, tlenek chromu czy lanolina.

Skóra wokół oczu jest cienka, a tym samym bardzo delikatna, przez co narażona jest na działanie czynników atmosferycznych oraz preparatów kosmetycznych. Bardzo mocno reaguje również na ogólny stan organizmu, czyli niewyspanie i zmęczenie. Objawia się to zazwyczaj zasinieniami i workami pod oczami. Warto więc zadbać o jej właściwą pielęgnację, przez dobór odpowiednich kosmetyków.

Jednym z powodów alergii i podrażnień okolic oczu są kosmetyki. Jedna osoba w ciągu dnia korzysta jednocześnie z kilku kosmetyków, co zwielokrotnia liczbę substancji mogących podrażnić skórę. Jeśli reakcja uczuleniowa występuję zaraz po aplikacji preparatu wskazuje to najprawdopodobniej na wrażliwą skórę. Jeśli objawy wystąpią po jakimś czasie może oznaczać to reakcję alergiczną.

W wyniku podrażnień lub uczulenia mogą wystąpić takie objawy jak pieczenie, swędzenie, obrzęki, rumień i suchość, która może przerodzić się nawet w pęknięcia.

Używaj kosmetyków hipoalergicznych

Do robienia makijażu oczu najlepiej jest wybrać kredki, cienie do powiek i tusze, które zostały stworzone z myślą o wrażliwych oczach. Warto również zaopatrzyć się w miękkie aplikatory, które nie będą dodatkowo podrażniać delikatnej skóry. Zwróćmy uwagę by kosmetyki, których używamy były bezzapachowe i nie zawierały alkoholu. Dobrze żeby posiadały również w swoim składzie substancje łagodzące oraz pielęgnujące. Kojąco na skórę działają preparaty na bazie wody termalnej. Unikajmy błyszczących cieni do powiek, zawierają bowiem perłowe opiłki, które mogą dostać się do worka spojówkowego. Kupując kosmetyki pielęgnacyjne do okolic oczu, wybierzmy te z dozownikiem. Zmniejszają one ryzyko przedostania się bakterii,a tym samym zakażenia preparatu.

Dlaczego warto stosować kosmetyki hipoalergiczne?

Preparaty hipoalergiczne redukują ryzyko wystąpienia alergii i podrażnień. Pozbawione są alkoholu, substancji zapachowych, części konserwantów oraz barwników. Wzbogacone są w substancje łagodzące oraz składniki pochodzenia naturalnego. Tłuszcze w nich zawarte zbliżone są swoim składem do naturalnego tłuszczu skóry. Warto jednak pamiętać, że kosmetyki hipoalergiczne również mogą uczulać. Warto więc przed zakupem przeczytać skład, a najlepiej skorzystać z możliwości otrzymania bezpłatnych próbek, celem wcześniejszego wypróbowania produktu.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk