Inspiracje Zdrowe oczy

Kolorowe okulary przeciwsłoneczne gwiazd: Bono z „U2”

Przez dnia 30/05/2019

Lider irlandzkiego zespołu rockowego U2 – Paul David Hewson, (znany jako Bono) – nigdy nie rozstaje się ze swoimi okularami. Niemal każdy z nas kojarzy kolorowe okulary przeciwsłoneczne Bono. W swojej karierze nosił wiele barwnych szkieł w różnych rozmiarach i kształtach. Zastanawialiście się, ile sztuk okularów muzyk posiada w swojej garderobie? 

Okulary przeciwsłoneczne Bono

Kolorowe okulary przeciwsłoneczne Bono mają pomarańczowe, niebieskie i fioletowe szkła. Wszystkie te kolory idealnie wpisują się w obowiązujący w obecnym sezonie trend na wyraziste, barwne okulary. Wiosną i latem 2019 roku modne będą także rowerowe – lub po prostu sportowe – modele. Należą one również do najczęściej wybieranych przez Bono typów. Faworytami lidera U2 są także fioletowe lub niebieskie lenonki i aviatory. Więcej na temat obecnych trendów okularowych przeczytasz w artykułach dostępnych na blogu Kodano, sprawdź nasze inspiracje. Zobacz ciekawe kolorowe modele w stylu Bono:

Nie da się ukryć, Paul David Hewson znany jako Bono zachęca do noszenia okularów przeciwsłonecznych. Biorąc pod uwagę ochronę oczu przed słońcem jest to jednogłośnie dobry pomysł. Promienie UVA i UVB stanowią bowiem zagrożenie dla zdrowia skóry i oczu. Aby się przed nimi chronić należy m.in. stosować kremy z filtrem (najlepiej o wartości od 30 – 50) oraz nosić okulary przeciwsłoneczne.

Element stylizacji czy coś więcej?

Bono z okularami przeciwsłonecznymi nie rozstaje się od ponad dwóch dekad. Kilka lat temu wokalista wyznał, że cierpi na jaskrę i to właśnie z tego względu nosi okulary przeciwsłoneczne. Dzięki badaniom dzisiejszej medycyny wiemy, że nie jest to prawdą. Podczas jaskry nie tylko nie zaleca się noszenia ciemnych szkieł, ale wręcz jest to zabronione.

Jaskra (łac. glaucoma) to choroba oczu, która polega na stopniowym zanikaniu nerwów wzrokowych. W rezultacie schorzenie to prowadzi do ubytków w polu widzenia lub nawet całkowitej utraty wzroku. Jednym z objawów choroby jest światłowstręt.
Czy chorzy na jaskrę mogą nosić okulary przeciwsłoneczne?  Doktor okulistyki Anna Kamińska tłumaczy, że ciemne okulary są często zakazane w przypadku chorujących na glaucomę. W ciemności rośnie ciśnienie wewnątrzgałkowe, które stanowi przyczynę jaskry, to z kolei może doprowadzić do zablokowania kąta widzenia i wystąpienia ostrego ataku.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk