korzyści z zakupów online
Poradnik

Korzyści z zakupu okularów przez internet

Przez dnia 13/05/2015

Pomimo popularności zakupów on-line, które pozwalają nam zaoszczędzić czas i pieniądze, w dalszym ciągu wiele osób boi się zakupu okularów w sklepach internetowych. Obawy dotyczą wątpliwej jakości oraz braku możliwości prawidłowego doboru oprawek. Dzisiaj postaramy się obalić te mity i wskazać korzyści jakie niosą ze sobą zakupy okularów w sieci.

Niska cena

To jeden z najważniejszych czynników, który skłania nas do zakupów on-line. Ceny markowych okularów mogą być nawet do 60% niższe w u stacjonarnego optyka. Wiąże się to z wyższymi kosztami prowadzenia stacjonarnego punktu, które podnoszą końcową cenę oferowanego produktu w salonie optycznym. Oprócz niższych cen sklepy online często proponują swoim klientom bezpłatną wysyłkę i zwroty oraz promocje na wybrany asortyment, co dodatkowo uatrakcyjnia ofertę. Kartą przetargową są także programy lojalnościowe skierowane do stałych klientów.

Szeroki asortyment

Salony optyczne mają ograniczoną powierzchnię, w związku z czym również oferowany asortyment jest mocno ograniczony. Zmuszeni, więc jesteśmy do wyboru okularów, które są w danym momencie dostępne i prezentowane na ekspozycji. Sklepy online nie mają tego problemu, dlatego możemy wybierać wśród setek modeli prezentowanych na stronach sklepów. Dodatkowo mamy możliwość przejrzystego przeglądania produktów dzięki filtrom. Możemy sortować okulary po ulubionym kształcie, kolorze czy producencie. Ponadto w sklepie internetowym możemy znaleźć unikalne oraz trudne do zdobycia oprawki i wyróżniać się spośród pozostałych okularników 🙂

Wysoka jakość
W sklepie internetowym, tak jak w salonie optycznym, kupimy wysokiej jakości, sprawdzone produkty pochodzące bezpośrednio od producenta, który daje gwarancję jakości swoich wyrobów. Okulary na zamówienie wykonywane są zgodnie z obowiązującymi normami i ogólnie przyjętymi standardami, a ich jakość w niczym nie ustępuje okularom zakupionym w salonie optycznym. Dodatkowo sklepy internetowe przyciągają klientów przedłużonymi okresami gwarancji lub rozszerzonymi pakietami gwarancyjnymi.

Wygoda i łatwość zakupu
Sklepy online czynne są 24h na dobę, co daje nam nieograniczony czas na dokonanie zakupów. W domowym zaciszu możemy przejrzeć cały asortyment, unikając nachalnych sprzedawców oraz stania w kolejkach. Do zakupu okularów korekcyjnych potrzebna jest jedynie recepta, na której znajdziemy wszystkie potrzebne informacje. Sprawdzone sklepy pozostawiają do dyspozycji klientów wykwalifikowanych pracowników, którzy pomagają przejść przez proces zakupowy. Ponadto wiele z nich oferuje wirtualne przymierzalnie, które ułatwiają dobór opraw. Wczytując swoje zdjęcie możemy sprawdzić jak dany model prezentuje się na naszej twarzy. Zdjęcia z wirtualnej przymierzalni możemy zapisać i wysłać znajomym, którzy doradzą nam, w których okularach prezentujemy się najlepiej. Jeśli jednak zakupione okulary okażą się niedopasowane, klienci bez problemu mogą dokonać wymiany czy zwrotu zakupionego towaru, często w terminie dłuższym niż ustawowe 14 dni, w dodatku bez ponoszenia kosztów wysyłki. Aby maksymalnie ułatwić klientom wybór odpowiednich okularów, wiele sklepów udostępnia poradniki w temacie doboru okularów do kształtu twarzy, koloru włosów czy karnacji.

Bezpieczeństwo zakupów przez internet
Obawy związane z bezpieczeństwem zakupów internetowych pojawiają się już coraz rzadziej. Najważniejsza zasada to korzystanie tylko z usług sprawdzonych sklepów i autoryzowanych przedstawicieli marek okularowych. W tych sklepach mamy gwarancję: bezpiecznych metod płatności, monitorowania przesyłki, 100% oryginalnych produktów oraz możliwość darmowego zwrotu lub wymiany. W odróżnieniu od salonów stacjonarnych, sklepy internetowe bardzo często umożliwiają nam poznanie rzetelnych opinii klientów, którzy zakupili dany produkt. Możemy ich zasięgnąć również na forach, porównywarkach cenowych czy serwisach z opiniami nt. sklepów internetowych. Unikniemy w ten sposób nierzetelnych sprzedawców oraz niskiej jakości produktów.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk