makijaż dla okularnicy
Poradnik

Makijaż dla okularnicy

Przez dnia 17/02/2015

Prawidłowo wykonany make-up podkreśla naszą urodę i tuszuje niedoskonałości. Jednak zrobienie odpowiedniego makijażu pod okulary, nie jest rzeczą łatwą. Powinien współgrać on z oprawkami, kolorem oraz oprawą oczu. Należy pamiętać, że makijaż dla kobiet z wadą plusową będzie inny niż dla tych z wadą minusową. Jego wykonanie wymagać więc będzie specjalnej techniki i znajomości kilku podstawowych zasad.

Uniwersalne wskazówki:

 • brwi zawsze powinny być wyregulowane i podkreślone,
 • kolor cieni nie powinien zbyt kontrastować z barwą oprawek,
 • cienie pod oczami należy zatuszować (najlepiej jeśli będzie to kosmetyk o lekkiej konsystencji i właściwościach rozświetlających),
 • im bardziej wyrazista oprawka, tym makijaż powinien być bardziej stonowany,
 • należy pamiętać, że szkło wyostrza, dlatego makijaż musi być precyzyjny, a wszelkie niedoskonałości zatuszowane

Makijaż dla krótkowidzów (szkła minusowe)

Soczewki minusowe pomniejszają oczy, dlatego dla kobiet, które noszą takie okulary zalecany jest makijaż powiększający oko i wyostrzający jego kontury. Należy, więc wybrać wyraziste cienie z delikatnym połyskiem lub od odcienie perłowe. Na górnej powiece można narysować kreskę, ale powinna być delikatna i roztarta. Dobrym posunięciem będzie namalowanie jasnej kreski wewnątrz dolnej powieki oraz mocne wytuszowanie rzęs. Unikamy natomiast wyrazistych linii na górnej i dolnej powiece, które „zamykają” oko.

Makijaż dla dalekowidzów (szkła plusowe)

W przypadku szkieł plusowych, które optycznie powiększają oczy oraz eksponują ich okolice, należy w szczególności zwrócić uwagę na dokładne zatuszowanie wszelkich niedoskonałości. Do wykonania make-up’u używamy cieni matowych, w ciemniejszych kolorach. Unikamy natomiast cieni jasnych i perłowych. Makijaż nie powinien być krzykliwy, a stonowany i delikatny. Panie z plusami mogą sobie pozwolić na użycie eye-linera lub kredki na górnej i dolnej powiece pod warunkiem, że będzie to cienka, precyzyjnie wykonana kreska. Rzęsy najlepiej delikatnie wytuszować, zwracając uwagę na to, by były dokładnie rozczesane i nie miały grudek.

Jeśli wada wzroku uniemożliwia wykonanie dokładnego make-up’u, warto zaopatrzyć się w specjalne okulary z ruchomymi szkłami, które ułatwią nam stworzenie precyzyjnego makijażu oczu.

TAGI
POWIĄZANE WPISY
1 Komentarz
 1. Odpowiedz

  asia3city ♐

  18/02/2015

  Dziękuję za cenne porady.

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk