Okularowe trendy

Modne okulary przeciwsłoneczne – wiosna/lato 2019 – cz. 1

Przez dnia 13/03/2019

Wielu z nas powoli szykuje się na sezon wiosenno-letni. W bieżącym roku będzie on wyjątkowo ciekawy. W szerokiej ofercie okularów przeciwsłonecznych każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jesteś pod urokiem trendu athleisure być może zainteresują Cię rowerowe oprawki słoneczne. A może uwielbiasz styl retro? Ten ostatni świetnie oddadzą „okulary muchy”. Prezentujemy modne okulary przeciwsłoneczne, które w 2019 roku niejednemu z was zawrócą w głowie.

Nieregularne kształty – okulary geometryczne

Jest to absolutny hit ostatnich miesięcy. Na rynku dostępne są między innymi okulary sześciokątne, ośmiokątne, a nawet kwadratowe. Niektóre domy mody (jak Courreges) lansują nieproporcjonalnie poucinane figury geometryczne. Jeszcze inne do nieregularnych kształtów dokładają ćwieki (na taki pomysł wpadła marka Guy Laroche). Jak widać wyobraźnia projektantów nie zna granic.

Okulary muchy

 

W świecie okularów przeszłość jest wciąż żywa, a to, co było nadal inspiruje. Ducha retro czuć na przykład w wielkich oprawkach zwanych „muchami”. Tego typu okulary modne były już w latach 70. minionego wieku. Wielu z nas zapewne kojarzy zdjęcie z filmu „Polowanie na muchy”, w którym młodziutka Małgorzata Braunek ma na sobie właśnie okulary muchy.

Wąskie oprawki w klimacie retro

 

Jest to alternatywa dla tych, do których nie przemawiają duże, masywne okulary. Wąskie oprawki w klimacie retro odsłaniają sporą część twarzy, co dla wielu stanowi nie lada zaletę. Znalazły się m.in. w kolekcji Gigi Hadid for Vogue. O tego typu oprawkach napisaliśmy więcej w artykule pt. Modne okulary: Lato 2018. W tym samym tekście można także prześledzić, jakie zmiany nastąpiły w modzie okularowej na przestrzeni ostatniego roku.

Rowerowe okulary przeciwsłoneczne

W 2018 roku nosiła je m.in. Bella Hadid. Słynne modelki już wtedy promowały trend, który wkroczy na ulice miast w nadchodzącym sezonie. Rowerowe okulary przeciwsłoneczne zostały stworzone w celu ochrony przed wiatrem i słońcem w trudnych warunkach szybkiej jazdy na rowerze. Zainspirowani ich wyglądem projektanci domów mody Vetements i Acne postanowili wprowadzić ten model do własnych kolekcji. Oprawki pojawiły się więc na Paris Fashion Week, jako propozycja na sezon wiosna-lato 2019. Rowerowe oprawki świetnie wpisują się w panujący od kilku sezonów trend na łączenie odzieży sportowej z elegancką w jednej stylizacji. Pomysł ten został nazwany athleisure, a jego źródło to połączenie angielskich słów „athletic” i „leisure”. Pierwsze z nich odnosi się do sportu, a drugie oznacza czas wolny.

Sportowe aviatory retro

Pilotki zostały stworzone z myślą o jak najlepszej ochronie lotników przed słońcem. Szybko jednak rozpoczęto ich masową produkcję dla szerokiego grona odbiorców. Klasyczne aviatory miały cienką oprawę. W 2019 roku słynni projektanci – Sportmax, Lanvin, czy Loewe – stawiają na grube oprawki, często o nieregularnym kształcie. Jak widać aviatory ewoluują pod wpływem mody athleisure. Stanowią tym samym zachęcający element ubioru dla każdego miłośnika elegancko-sportowego stylu.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk