noszenie okularów
Poradnik

Noś okulary! 5 powodów, dla których warto być okularnikiem

Przez dnia 21/10/2015

Czasy, kiedy okulary były wstydliwym tematem i powodem do żartów już dawno minęły. Kiedyś noszone z przymusu wynikającego z posiadania wady wzroku. Aktualnie – jeden z najbardziej pożądanych dodatków, noszonych często przez osoby niewymagające korekcji wzroku. Masz jeszcze wątpliwości czy okulary to dobry wybór? Dzisiaj udowodnimy Ci, że warto je nosić.

KORYGUJĄ WADĘ WZROKU

Właściwie dobrane moce soczewek okularowych hamują narastanie wad wzroku. Ponadto poprawiają komfort życia sprawiając, że widzimy wyraźnie pomimo posiadanego ubytku. Powrót do funkcjonowania bez okularów okazuje się dużym dyskomfortem i utrudnieniem w wykonywaniu codziennych czynności.

KREUJĄ WIZERUNEK

Dodatek w postaci okularów może posłużyć jako narzędzie do kreowania wizerunku. Wiele gwiazd kina i muzyki oraz ludzi ze świata mody, swój image związało z określonym modelem okularów, co pozwoala im na wyrażenie samego siebie poprzez indywidualny styl. Ponadto rodzaj oprawek jaki wybieramy wpływa na to jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Poprzez odpowiedni kształt okularów możemy dodać sobie powagi i profesjonalizmu, co często jest wykorzystywane w biznesie oraz polityce. Duży wybór w palecie kolorystycznej i formach daje nam możliwość dowolnego kształtowania swojego wizerunku oraz celnego oddziaływania na rozmówcę.

CHRONIĄ WZROK

Nie tylko okulary przeciwsłoneczne, ale również korekcyjne spełniają bardzo ważną rolę w ochronie naszego wzroku. Okulary przeciwsłoneczne blokują dopływ do oka szkodliwego promieniowania UV. Chronią nas tym samym przed trwałym uszkodzeniem wzroku, które może doprowadzić do rozwoju zaćmy, zwyrodnienia plamki żółtej, a nawet całkowitej utraty wzroku. Zapobiegają również takim dolegliwościom jak łzawienie, światłowstręt czy zaczerwienienie. Pamiętajmy by nosić je o każdej porze roku i przy każdej pogodzie, bo promienie słoneczne docierają do naszego wzroku nawet kiedy niebo jest zachmurzone. Okulary korekcyjne oprócz swojego głównego przeznaczenia, jakim jest korekcja wad wzroku, chronią nasze oczy przed mechanicznym uszkodzeniem, ponadto wyposażone w powłokę antyrefleksyjną eliminują uciążliwe dla oczu refleksy świetlne sprawiając, że wzrok mniej się męczy.

STANOWIĄ ISTOTNY ELEMENT WYGLĄDU

Okulary pełnią ważną funkcję w świecie mody. Są jednym z najbardziej stylowych i jednocześnie praktycznych dodatków. Odpowiednio dobrane stanowią doskonałe dopełnienie każdej stylizacji. Niezliczony wybór kształtów i kolorów pozwala na zabawę i eksperymentowanie z modą. Dodatkowo potrafią poprawić nastrój i wnieść trochę szaleństwa w zwykłą, szarą codzienność.

ZAPOBIEGAJĄ POWSTAWANIU ZMARSZCZEK

W kontakcie ze słońcem, kiedy nasze oczy nie są chronione przez okulary, odruchowo je mrużymy, co sprzyja powstawaniu „kurzych łapek”. Ponadto promienie ultrafioletowe obniżają jędrność skóry powodując jej przedwczesne starzenie. Na efekt ten najbardziej narażone są okolice oczu, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka i delikatna.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk