Inspiracje

Okulary dla nieśmiałych, czyli minimalizm na topie

Przez dnia 15/05/2019

Minimalizm wśród okularów to niezwykle modny trend. Klasyczne, czarne lub brązowe oprawki na pewno znajdą uznanie wśród introwertyków. Proponujemy także metalowe, cienkie oprawki lub „bezramkowe” czyli tak zwane patentki. Wielu z nas nie lubi się wyróżniać, dlatego przygotowaliśmy ciekawą propozycję – zobaczcie okulary dla nieśmiałych.

Patentki i okulary na żyłce

Patentki zwane również „bezramkowymi” wciąż stanowią rzadki wybór wśród okularników. Nie sposób jednak nie zauważyć, że modele te są bardzo skromne i delikatne. Osoba nosząca patentki bywa często odbierana jako niezwykle inteligentna, opanowana i twardo stąpająca po ziemi. Nic dziwnego, bowiem wielkim miłośnikiem pozbawionych ramek okularów był sam Steve Jobs. Genialny programista nosił je w zestawieniu z czarnym golfem, czyniąc z tych dwóch elementów garderoby swój znak rozpoznawczy.

Podobnie mogą być odbierane okulary na żyłce, o których pisaliśmy w poprzednim artykule. Tego typu oprawki są najczęściej jednokolorowe i cienkie, a dzięki swoim właściwościom delikatnie podkreślają kształt twarzy. Co więcej okulary na żyłce są przykładem najbardziej uniwersalnych szkieł okularowych. Posiadają bowiem niezwykłą zdolność współgrania z każdym kształtem twarzy.

 

Cienkie oprawki

Wykonane zazwyczaj z metalu, cienkie oprawki stały się niedawno niezaprzeczalnym trendem. Jeśli dodamy do tego ogromny wybór kształtów, modele te okażą się bardzo zachęcającą propozycją, również dla nieśmiałych. Bardzo cienkie oprawki świetnie prezentują się w połączeniu z podwójnym mostkiem lub wyrazistym kolorem. Jeśli skłaniamy się jednak ku klasycznym rozwiązaniom, wybierzmy ciemne zimne barwy (granatowy, szary, czarny). Szeroką ofertę cienkich oprawek posiadają w swojej ofercie marki: Rodenstock, Ray-Ban, czy Belutti.

Unikaj oversize’owych modeli

Okulary dla nieśmiałych to na pewno nie modele typu oversize. Rozmiar XXL wymaga bowiem sporo odwagi i nie każdy będzie się w nim dobrze czuł. Jeśli Twoim celem nie jest wyróżnienie się z tłumu wybierz opcje średniej wielkości lub małe okulary. Nieduże owalne, okrągłe lub prostokątne modele, to oferta, która najpewniej zyska Twoją przychylność. Fanką pierwszych z nich jest np. aktorka Meryl Streep, która wygląda w nich niezwykle uroczo.

Okulary, których nie widać

Hitem ostatnich miesięcy są transparentne oprawki, które wielu wydadzą się jednak dość ekstrawaganckim wyborem. Przezroczyste oprawki będą świetnym i modnym dodatkiem, idealnie pasują do jeansowych kreacji, to niezwykle oryginalny dodatek. Jednak dzięki swoim jasnym, półprzezroczystym odcieniom lub zupełnie transparentnym materiałom – oprawki idealnie wpasują się w gusta introwertyków.

 

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat transparentnych okularów i obejrzeć propozycje różnych marek, zerknijcie do artykułu „Okulary, których nie widać. Oprawki transparentne” dostępnego na stronie bloga Kodano.

 

 

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk