Okulary do pracy
Inspiracje

Okulary do pracy i po pracy

Przez dnia 20/11/2017

Rynek okularowy dynamicznie się rozwija, a pod hasłem “okulary korekcyjne” kryje się ogromna liczba różnorodnych wzorów i kolorów. Od tych klasycznych po oryginalne i niepowtarzalne. Podpowiadamy, jak wybrać okulary do pracy i na co warto zwrócić uwagę szukając tych na co dzień. 

Okulary do pracy

Na początku odpowiedz sobie na poniższe pytania:
  • Jakie czynności będziesz wykonywał w okularach? 
  • Czy jest to praca biurowa, czy fizyczna?
  • Czy w twojej firmie obowiązuje konkretny dress code, elegancki strój, a może wręcz przeciwnie?
  • Czy stanowisko zobowiązuje Cię do określonego wyglądu, np. jesteś dyrektorem, bądź zarządzasz grupą ludzi?

Pamiętaj, jeśli nosisz okulary, to Twoi rozmówcy zwracają na nie uwagę, zadbaj, by były dla Ciebie pomocą, a nie obciążeniem. Dzięki odpowiednim okularom możesz poczuć się pewniej.

Praca biurowa

Eleganckie, klasyczne modele najlepiej sprawdzą się w biurze. Oczywiście w zależności od zasad panujących w Twojej firmie, możesz wybrać odważniejszą kolorystykę, czy ciekawe dodatki. Jeśli potrzebujesz okularów, które będą odpowiednie na konferencję, spotkanie biznesowe i bez obaw dopasujesz je do garnituru, bądź eleganckiej sukienki. 

  • Kolorystyka powinna być stonowana, klasyczna: czerń, granat, odcienie szarości. 
  • Dodatki najlepiej by były delikatne, postaw raczej na złote bądź srebrne elementy, np. zauszniki, czy łączenie oprawek. 
  • Kształt okularów dopasowujemy do rysów twarzy, jednak żeby dany model wyglądał elegancko, musi być też odpowiedniej wielkości. Duże oprawki przysłaniające znaczną część twarzy nie będą dobrym rozwiązaniem. Najlepiej sprawdzą się klasyczne modele: prostokątne, na żyłce, bądź patenki oraz kocie oczy. Modne, okrągłe oprawki w delikatnym odcieniu też z powodzeniem możesz wybrać do pracy. 

Praca biurowa w dużej mierze naraża nasze oczy na światło bijące z ekranu. W jaki sposób chronić przed nim oczy? Warto zainwestować w powłokę blue blocker, dzięki której do naszych oczu dociera mniej negatywnego światła niebieskiego. Zwróć również uwagę na powłokę antyrefleksyjną, dzięki której widzisz bez refleksów świetlnych. Dodatkowo w takich okularach zawsze wyjdziesz dobrze na zdjęciach, ponieważ światło nie będzie się odbijało, tak, jak od zwykłych szkieł. Zastanów się, czy często prowadzisz prezentacje z wykorzystaniem rzutnika bądź znajdujesz się w centrum świateł – antyrefleks wtedy będzie pomocą również dla Twoich widzów.

Okulary po pracy

Na początku wyjaśnimy, dlaczego warto mieć drugie okulary. Takie, które bez obaw wykorzystasz w domu. Okulary awaryjne zawsze warto mieć przy sobie. Szczególnie, kiedy masz małe dzieci w domu, bądź spędzasz czas na spacerze z psem. Warto mieć odpowiednie okulary, które będą bardziej odporne na uszkodzenia. Jeśli codziennie musisz wyglądać elegancko w pracy, doceniasz pewnie każdą chwilę, kiedy możesz poczuć się swobodnie i wygodnie ubrać. Zainwestuj w okulary pasujące do Ciebie, Twojej osobowości i upodobań. Takie, w których będziesz mógł poczuć się sobą.Zwróć uwagę na kolorystykę: w jakich ubraniach najczęściej chodzisz? Jaką masz oprawę oczu, kolor włosów czy tęczówki? Dobierz okulary specjalnie dla siebie! Jeśli lubisz ekstrawagancję, możesz sobie pozwolić na ostrą czerwień, bądź duże oprawki, których front przysłania znaczną część twarzy.

Posiadając dwie pary okularów nie tylko wyglądasz inaczej, ale nie niszczysz tak szybko jednych oprawek, dzięki czemu pozostaną z Tobą na dłużej. Ponadto, jesteś zabezpieczony w razie niesprawności jednych oprawek.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk