Inspiracje

Okulary korekcyjne, które wybrały gwiazdy ekranu

Przez dnia 23/04/2019

Niektóre gwiazdy nie pokazują się bez swojej ulubionej pary okularów. Do grupy tej należy na pewno Woody Allen. Okrągłe okulary korekcyjne w grubych czarnych oprawkach są bowiem jednym ze znaków rozpoznawczych tego charyzmatycznego aktora i reżysera. Wierni konkretnym kształtom okularów są również Matt Damon, Eminem i Steve Carell.

Woody Allen

Woody Allen jest intelektualistą zarówno w świecie filmowym, jak i rzeczywistym. Jego okulary mają okrągły kształt o spłaszczonej górze. Model Dolce & Gabbana 1296 501 do złudzenia przypomina wybór twórcy. Allen, niewysoki o charakterystycznych rysach twarzy podbił Hollywood i szybko stał się postacią uwielbianą przez grafików i artystów, którzy z upodobaniem tworzyli jego podobizny. Jeden z jego pierwszych wielkich sukcesów nosi tytuł „Annie Hall”. Jest to komedia romantyczna, w której obok Allena pojawiła się piękna Diane Keaton. Godny uwagi jest także styl jej bohaterki. Amerykańska aktorka wciela się tutaj w postać młodej kobiety gustującej w koszulach, krawatach, kamizelkach, szerokich spodniach garniturowych i…ogromnych okrągłych okularach.

Matt Damon

Matt Damon postawił na prostokątne okulary korekcyjne. Jego najczęstszym wyborem są pełne modele. Aktor bywa jednak widziany również w okularach prostokątnych na żyłce. Damon nie eksperymentuje z kolorami, z reguły decydując się na czarne, bądź ciemno szare oprawki. Artysta znany ze „Stowarzyszenia umarłych poetów” odnalazł swój styl i pozostaje mu wierny. Okulary na żyłce znacznie odsłaniają twarz, z kolei prosta i ciemna górna część oprawy podkreśla męskie rysy twarzy. Pełne modele są wyraźniejsze i dominujące, szczególnie w przypadku ciemnych kolorów. Takie okulary dodają pewności siebie i pozwalają zostać zauważonym.

Eminem

Dla wielu z nas zaskoczeniem może być fakt, że Eminem nosił kiedyś z upodobaniem okulary korekcyjne. Muzyk jednak rzadko pojawiał się na scenie w swoich owalnych oprawkach. Okulary, którym był wierny, były pełne i posiadały cienkie oprawki w kolorze srebrnym. Styl Eminema, czyli czapki bejsbolowe, luźnie koszulki i chustki noszone na głowie – co może być zaskoczeniem – świetnie pasowały do owalnych okularów. Tego typu model znajdziesz w ofercie marki Rodenstock (model Rodenstock R 4792 G)

Steve Carell

Okrągłe metalowe oprawki w brązowym kolorze to jeden z wyborów Steve’a Carella. Aktor pojawił się w nich na tegorocznej gali rozdania Złotych Globów i stały się jedną z atrakcji wydarzenia. Podobne oprawki posiada w swojej ofercie marka William Morris (William Morris 8505 c2). Niektórzy twierdzą, że w okularach Carell wygląda dużo lepiej niż bez. Jego faworytem są okrągłe modele ze spłaszczoną górą, które pokochał także wspomniany wcześniej – Woody Allen.

W powyższym zestawieniu przyglądamy się znanym artystom, którzy odnaleźli swój model okularów korekcyjnych i pozostają mu wierni. W kolejnym artykule zaprezentujemy sylwetki znanych kobiet i przyjrzymy się ich okularowym wyborom.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk