Okulary zerówki — modny dodatek czy ochrona oczu?
Okularowe trendy

Okulary zerówki – modny dodatek czy ochrona oczu?

Przez dnia 13/04/2018

Okulary stały się bardzo modnym dodatkiem. Często widzimy stylizacje, w których główną rolę odgrywają ciekawe kształty oprawek: okrągłe, Aviatory, czy kocie oczy. Jednak niektórzy twierdzą, że okulary zerówki niszczą wzrok. Zajrzyj do artykułu – obalamy mity! Poznaj okulary zerówki, które chronią oczy.

Okulary do komputera

Długa praca przy komputerze na pewno wpływa na kondycję naszych oczu. Niebieskie światło wymusza na naszych oczach ciągłe wyostrzenie wzroku, przez co możemy odczuwać ból oczu lub nawet głowy. Barierą dla takiego promieniowania są właśnie okulary. Nie potrzebujesz korekcji? Kup zerówki i chroń swoje oczy. Najskuteczniejszą ochronę zapewni specjalna soczewka z powłoką uszlachetniającą – BlueBlocker, która neutralizuje światło niebieskie.

 

Zerówki na co dzień?

Okulary nie zrobią naszym oczom krzywdy, pod warunkiem, że będą czyste. Kiedy nie nosisz okularów stale, oczy są przyzwyczajone do idealnego obrazu. W okularach zerówkach też taki będzie, jeśli zadbasz o czyste szkła. Twoje soczewki powinny być przejrzyste, bez plam i zadrapań. Oczy widzą wszystkie niedoskonałości i po dłuższym czasie będą “zmęczone”, co w konsekwencji może nieco pogorszyć wzrok. Czyszczenie okularów jest bardzo proste! Wystarczy przetrzeć szkła chusteczką z mikrofibry. Więcej o czyszczeniu okularów znajdziesz w artykule: “Jak czyścić okulary”.

 

Okulary dla kierowcy

Prowadząc samochód potrzebujemy idealnego widzenia. Często nie zdajemy sobie sprawy, że okulary mogą nie tylko korygować wzrok, ale także pomagać oczom w złych warunkach. Wybierz okulary zerówki z powłoką antyrefleksową. Dzięki niej unikniesz niepotrzebnych refleksów i odbić światła na wewnętrznej i zewnętrznej stronie soczewek. Jednocześnie światło reflektorów nadjeżdżających aut będzie słabsze i mniej rażące.

 

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk