Panna Młoda w okularach
Inspiracje

Panna Młoda w okularach

Przez dnia 16/02/2018

Dzień ślubu dla każdej kobiety jest bardzo ważnym dniem, dlatego Panna Młoda chce wyglądać perfekcyjnie. Jeśli zastanawiasz się, czy spędzić ten dzień w okularach, czy może wybrać soczewki kontaktowe – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Pokażemy, że Panna Młoda w okularach wygląda równie pięknie. Podpowiemy na jakie oprawki zwrócić szczególną uwagę oraz jakie soczewki wybrać na ten dzień.

Okulary czy soczewki?

Pamiętaj, że najważniejszy jest Twój komfort i samopoczucie. Jeśli na co dzień używasz tylko okularów, musisz się przygotować, aby założyć soczewki kontaktowe tylko na ten jeden dzień. Pamiętaj, że nie warto rezygnować całkowicie z korekcji, jeśli masz niewielką wadę, ponieważ w stresie i przygotowaniach tego wielkiego dnia będziesz potrzebowała maksymalnej pewności, zwłaszcza w poprawnym widzeniu. Wybierz tę opcję, w której czujesz się lepiej, bardziej komfortowo i pewniej. Panna Młoda w okularach to ostatnio bardzo modny trend, dzięki czemu wszystkie okularnice mogą bez obaw założyć swoje okulary na ten wielki dzień.

Panna Młoda w okularach

Zdecydowałaś się na okulary w dniu ślubu? Świetnie! Podczas wyboru oprawek, zwróć uwagę na ich kształt oraz kolor. Pamiętaj także, aby makijaż był dobrany nie tylko do koloru oprawek i Twojej urody, ale także dopasowany do wady refrakcji. Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki do makijażu dla krótkowidzów i dalekowidzów. Okulary stały się modnym dodatkiem oraz ciekawym wzorem. Możesz dodać motyw okularów do zaproszeń, czy winietek, tak aby całość była spójna i wyrażała Ciebie.

Kształt

Wybór okularów powinien być oparty przede wszystkim na odpowiednim dopasowaniu do kształtu twarzy, ale warto mieć na uwadze fryzurę i makijaż, jaki będziesz miała w tym dniu. Wysokie upięcie odsłoni Twoją twarz, z kolei romantyczne fale dodają łagodności. Okulary możesz dobierać na zasadzie kontrastu – jako element, który np. podkreśli Twoje rysy twarzy i przykuje uwagę. Okulary “na żyłce” będą bardzo dobrym dodatkiem, ponieważ odsłaniają większą część twarzy, dodając lekkości stylizacji.Panna Młoda w okularach

Kolor

Decydując się na dany kolor oprawek warto przemyśleć kilka kwestii. Lubisz klasykę i elegancję? Wybierz łagodne tonacje opraw, bardzo modne odcienie nude, pudrowego różu bądź metalowe ramki w kolorze złota lub srebra. Jeśli wystrój sali i dekoracji będzie np. w stylu retro, postaw na szerokie, plastikowe oprawki – w kropki, biało czarne, albo nawet czerwone. Wybrałaś kolor przewodni aranżacji? Dobierz oprawki, aby uzupełniały całość.

Makijaż do okularów

Jeśli nosisz na co dzień okulary, doskonale wiesz, jaki makijaż jest dla Ciebie odpowiedni. Warto zwrócić uwagę makijażystce na to, w jakich dokładnie okularach będziesz na ślubie. Tutaj przede wszystkim ważne są szkła: minusy czy plusy? Przy krótkowzroczności soczewki okularowe są oznaczone znakiem minus przy liczbie dioptrii. Takie szkła optycznie pomniejszają oczy, dlatego Twój makijaż koniecznie musi być wyrazisty: postaw na ciemne cienie do powiek i mocny makijaż. Pamiętaj o idealnej linii brwi, która zostanie podkreślona przez okulary. Jeśli natomiast używasz okularów “plusów”, do korekcji dalekowzroczności – wybierz przede wszystkim matowe cienie, najlepiej w pastelowych kolorach. Twoje szkła powiększą optycznie oczy, dlatego makijaż musi być tak zrobiony, aby wyglądały naturalnie.

Soczewki na ślub

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe na zmianę z okularami – doskonale wiesz, jak obchodzić się z „kontaktami” oraz które są dla Ciebie najlepsze. Jednak wybierając soczewki po raz pierwszy na swój ślub, pamiętaj, aby podjąć tę decyzję nieco wcześniej. Umów wizytę u okulisty, aby dobrał dla Ciebie odpowiednie moce soczewek oraz ich materiał. Soczewki leżą bezpośrednio na oku, dlatego ich moce różnią się od mocy szkieł okularowych, które są odsunięte od naszego oka.(Najczęściej różnice występują powyżej +/- 4 dioptrii.) Jest wiele rodzajów soczewek, a ich parametry wpływają nie tylko na korekcję, ale także na kształt soczewek. Okulista zbada Twoje oczy i wybierze najlepszy model dla Twojego oka.

Polecamy soczewki jednodniowe, które nie wymagają pielęgnacji. Zakładasz sterylnie zapakowane nowe soczewki, które po całym dniu wyrzucasz. Warto przetestować dane soczewki wcześniej, aby nauczyć się je zakładać i zdejmować oraz przyzwyczaić do ich obecności nasze oczy.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk