okulary dla panny młodej
Inspiracje Poradnik

Panna Młoda w okularach

Przez dnia 09/04/2015

Do niedawna włożenie okularów w dniu ślubu oznaczało dla Panny Młodej duży dyskomfort. Te czasy już minęły, a szkła noszone kiedyś z konieczności, stały się modnym dodatkiem wręcz elementem biżuteryjnym. Nie warto więc rezygnować w tym dniu z okularów, które mogą stać się punktem centralnym ślubnej stylizacji i nadać jej wyjątkowego charakteru.

Dlaczego okulary?

Odpowiednio dobrane okulary nie tylko podkreślają urodę, ale mogą stanowić idealne dopełnienie kreacji. Na rynku dostępna jest szeroka gama okularów w różnych kształtach i kolorach, a więc znalezienie odpowiedniego modelu nie powinno przysporzyć większych trudności. Okulary należy dobrać do charakteru naszej sukni ślubnej. Jeśli zdecydujemy się na stylistykę retro, dobrym wyborem będą szkła w grubszych plastikowych oprawkach. Jeśli jesteś osobą odważną i przebojową, możesz pokusić się o wyrazisty kolor, ale wtedy warto by na sukni ślubnej pojawił się element w wybranej barwie np. szeroki pas przepasający, kwiat ozdobny na kreacji, w bukiecie lub we włosach.

Model Loretto lk 2342 c3
Loretto lk 2342 c3
Model Santino KP 299 c2
Santino KP 299 c2
Model Loretto lk 2398 c1
Loretto lk 2398 c1
Model Moretti M 751C c1
Moretti M 751C c1
Model Bodyych cp 6069 c1
Bodyych cp 6069 c1
W przypadku wyboru delikatnej sukni z koronki, warto zaopatrzyć się w subtelne, ażurowe oprawki, które podkreślą jej finezyjny charakter. Pamiętajmy, że bardzo istotne jest odpowiednie dopasowanie okularów do kształtu twarzy, by stanowiły one spójną całość. Powinny być również odpowiednio wyregulowane by się nie zsuwały. Warto zdecydować się na soczewki z powłoką antyrefleksyjną. Oczy są wówczas bardziej wyraziste i lepiej wychodzą na zdjęciach.

Model Excite ek NK 368 c1
Model Excite ek NK 368 c1
Model Excite ek NK 429 c32
Model Excite ek NK 429 c32

Makijaż ślubny a okulary

Make-up powinien być dostosowany do okularów jakie nosimy. W przypadku szkieł plusowych, które optycznie powiększają oczy należy użyć cieni matowych o ciemniejszych barwach. Pamiętajmy żeby nie przesadzić z makijażem, który w tym dniu nie powinien być zbyt ciemny i krzykliwy, a raczej delikatny i stonowany. Okolice oczu, wyeksponowane przez „plusy” dokładnie zatuszujmy. W sytuacji gdy jesteśmy krótkowidzami, należy postawić na makijaż powiększający oko, gdyż szkła minusowe je pomniejszają. Idealne więc będą cienie z delikatnym połyskiem lub odcienie perłowe, które z pewnością doskonale skomponują się ze ślubną kreacją. Musimy pamiętać, że szkło wyostrza, dlatego makijaż musi być starannie wykonany, a wszystkie niedoskonałości zatuszowane. To samo dotyczy brwi, które powinny być idealnie wyregulowane i podkreślone.

W feworze przygotowań, nie zapomnijmy zabrać ze sobą zapasowych okularów. Podczas tanecznych szaleństw istnieje ryzyko uszkodzenia, dlatego warto mieć ze sobą dodatkową parę. Z pewnością przydatne będą również akcesoria do czyszczenia.

Dzisiaj okulary to już nie przykra konieczność, a biżuteria, która ozdobi każdą kreację tak samo jak kolczyki czy kolia. Wystarczy odpowiednio skompletować wszystkie elementy garderoby aby stanowiły spójną całość.

TAGI
POWIĄZANE WPISY
1 Komentarz
  1. Odpowiedz

    Paulina

    14/04/2015

    Ja ogólnie planuję ślub w soczewkach, bo bardzo trudno mi dobrać oprawki. Zazwyczaj noszę bardzo wyraziste: ciemne lub kolorowe. A że mam zbyt dużą wadę, zrezygnowałam z tzw. połówek. Niemniej jednak świetny artykuł 🙂 Pierwszy raz spotykam się z tym tematem 🙂

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk