Poradnik

Najczęstsze problemy z okularami – jak im zaradzić?

Przez dnia 25/09/2019

Skarżysz się na problemy z okularami i szukasz sposobów, by im zaradzić? Jako miłośnicy i znawcy tematu śpieszymy z pomocą. Opisujemy najczęstsze niedogodności związane z użytkowaniem okularów i porady, jak sobie z nimi radzić. Jesteśmy pewni, że choć raz zdarzyło Ci się zapomnieć swoich „drugich oczu”. Możemy się też założyć, że nieraz zadajesz sobie pytanie: dlaczego moje okulary są znowu brudne? Takie sytuacje zdarzają się każdemu, najważniejsze to znaleźć najlepsze rozwiązanie.  

Sposoby na brudne okulary

Ściereczka z mikrofazy i płyn do czyszczenia okularów to obok etui jedne z najważniejszych akcesoriów okularowych. Pamiętaj, by wszystkie te przedmioty mieć zawsze pod ręką, szczególnie jeśli masz wrażenie, że Twoje okulary są wiecznie brudne. W takich sytuacjach może Ci się wydawać, że dobrym rozwiązaniem jest wytarcie szkieł w koszulkę lub inną część garderoby znajdującą się akurat pod ręką. Nic bardziej mylnego. Delikatne soczewki okularowe potrzebują bowiem równie delikatnego materiału. Miękka i odporna na kurz oraz roztocza mikrofaza pomoże usunąć brud i bakterie, a jednocześnie nie porysuje szkieł okularowych. Idealnym kompanem dla niej będzie płyn do czyszczenia okularów zakupiony w sklepie optycznym. Warto też zainteresować się powłokami uszlachetniającymi, jak np. powłoka oleofobowa. To warstwa, która utrudnia osiadanie drobinek tłuszczu.

Problem z zaparowanymi szkłami

Problem z zaparowanymi okularami stanowił główny temat jednego z naszych artykułów (Problem zaparowanych okularów – jak sobie z nim radzić?). Dowiesz się w nim, że najlepszym sposobem na kropelki osadzające się na szkłach w wyniku zmiany temperatury jest powłoka hydrofobowa. Tego rodzaju warstwa sprawia, że krople powstałe podczas parowania samoistnie ześlizgują się z powierzchni soczewek okularowych. Powłoka hydrofobowa nie jest jednak jedynym rozwiązaniem problemu. Producenci artykułów okularowych opracowali także specjalne płyny, które jednocześnie czyszczą szkła z zabrudzeń i chronią przed niewygodnymi skutkami parowania.  

Ups… zapomniałem okularów!

Nic tak nie uczy, jak doświadczenie. Jeśli kolejny raz zdarzyło Ci się zapomnieć okularów – zamów tańszą zapasową parę. Dodatkowe oprawki możesz umieścić w szafce swojego burka w miejscu pracy. Zobaczysz, że pewnego dnia odetchniesz z ulgą wyciągając z szuflady swoje awaryjne okulary.  Jeśli często odkładasz okulary w różne miejsca, wypróbuj korzystanie z eleganckiego rzemyka, dzięki któremu możesz trzymać okulary na szyi.

Ślady po okularach na nosie

Ślady po okularach na nosie to typowo kobiecy problem. Niestety, winowajcą jest najczęściej makijaż, w tym podkład i produkty zawierające olejki oraz woski. Oczywiście można z nich zrezygnować i robiąc make-up nie malować nosa. Na szczęście nie jest to konieczne. W licznych poradach na ten temat pojawia się kilka podobnych zaleceń. Jedną z nich jest unikanie nakładania w miejscu okularowych nosków wszystkiego oprócz pudru matującego. Drugą natomiast stosowanie beztłuszczowych kosmetyków o przedłużonej formule zamiast produktów z olejkami i woskami.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk