okulary image
Inspiracje

Wpływ okularów na kształtowanie wizerunku. Znani okularnicy.

Przez dnia 09/03/2015

Kreowanie wizerunku to nie tylko ubiór. Owszem ma on duże znaczenie i wpływ na to jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie, ale nie jest to jedyny element, dzięki któremu kształtujemy swój image. Istotna jest również dbałość o szczegóły, w tym przypadku o dodatki, które nosimy na co dzień. Mowa o okularach, które towarzyszą nam w szkole, pracy i czasie wolnym. Jako, że znajdują się w punkcie centralnym twarzy, nie sposób ich nie zauważyć. Są więc silnym elementem oddziaływania na rozmówce. Fakt ten możemy wykorzystać, aby przekazać jaką osobą jesteśmy lub zmienić to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani.

Wielu wpływowych ludzi ze świata mody, muzyki, filmu czy polityki, kojarzonych jest z konkretnym rodzajem okularów, z którymi nigdy się nie rozstają. To one są ich znakiem rozpoznawczym i głównym elementem wizerunku. Okulary dały im możliwość wyrażenia samego siebie i stały się sposobem na mocne zaznaczenia swojej osoby w środowisku, do którego należą. Oprócz funkcji wizualnej, okulary bardzo często pełnią również funkcję praktyczną korygując wadę wzroku ich właściciela tworząc jednocześnie stały element image.

JOHN LENNON i jego okrągłe druciane oprawki.

john lennon w okularach

KARL LAGERFELD – słynny projektant mody, który nie rozstaje się z ciemnymi okularami.
karl lagerfeld w okularach

IRIS APFEL – ikona mody i symbol ekstrawagancji. Duże, okrągłe, czarne okulary to nieodłączny element jej wizerunku.

iris apfel w okularach

WOODY ALLEN – reżyser filmowy o niepozornych rysach. Jego znakiem rozpoznawczym są czarne oprawki nadające twarzy wyrazistości.

woody allen w okularach

Również przemysł filmowy wykreował modę na kilka kultowych modeli okularów, które już zawsze będą kojarzone z konkretnym aktorem lub odgrywaną przez niego postacią. W wielu przypadkach zapoczątkowana wtedy moda na dany rodzaj oprawek utrzymała się do dnia dzisiejszego.

TOM CRUISE i słynne Ray Ban Aviator z filmu „Top Gun”.

tom cruise w okularach

BLUES BROTHERS i kultowe okulary przeciwsłoneczne, Ray Ban Wayfarer.

blues brothers w okularach przeciwsłonecznych

HARRY POTTER i jego magiczne okulary.

harry potter w okularach

Pamiętajmy, że wybrany przez nas kształt okularów może zmienić postrzeganie naszej osoby przez otoczenie. Może dodać lub odjąć lat, wskazywać na pewne cechy naszego charakteru, zawód czy zainteresowania. Dlatego tak istotne jest żeby okulary były wybierane starannie i dopasowane do naszej osobowości.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk