Przeglądasz kategorię

Zdrowe oczy

Na czym czytać e-booki


ZOBACZ WPIS

Zobacz więcej
Zdrowe oczy

Na czym czytać e-booki?

Przez dnia 11/10/2017

Świat technologiczny rozwija się w bardzo szybkim tempie, ciągle dowiadujemy się o premierach kolejnych smartfonów albo ciekawych aplikacji. Bardzo często korzystamy z urządzeń mobilnych, niejednokrotnie zupełnie zastępując nimi tradycyjne przedmioty, takie jak na przykład książki. E-booki to dziś żadna nowość. 

Wielu czytelników sięga po nie zamiast po papierową książkę. Jest to…


ZOBACZ WPIS

Zobacz więcej
Zdrowe oczy

Co powinieneś wiedzieć o zapaleniu brzegów powiek?

Przez dnia 07/04/2016

Zapalenie brzegów powiek to stan zapalny brzegów powiek powodujący ich obrzęk i zaczerwienienie. Może występować również u nasady rzęs i na spojówce. Jest jednym z najczęstszych stanów zapalnych powiek. Jest to schorzenie uciążliwe i trudne w leczeniu.

Do zapalenia brzegów powiek może dojść w wyniku różnych czynników. Wśród nich wymienia…

wzrok gadżety elektroniczne


ZOBACZ WPIS

Zobacz więcej
Zdrowe oczy

Wzrok w dobie gadżetów elektronicznych

Przez dnia 12/02/2016

Żyjemy w czasach kiedy gadżety elektroniczne towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Coraz więcej osób nosi przy sobie smartfony i tablety. Tradycyjne czytanie książek w wersji papierowej zastępuje e-czytanie w formie e-booków. Te wszystkie urządzenia sprawiają, że nasz wzrok nieustannie narażony jest na działanie szkodliwych czynników, które w dłuższym…

choroby oczu - warzywa liściaste


ZOBACZ WPIS

Zobacz więcej
Zdrowe oczy

Zielone warzywa liściaste w walce z chorobami oczu

Przez dnia 09/02/2016

Zima to okres, w którym większość dnia przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach. Klimatyzacja, ogrzewanie, sztuczne światło i wielogodzinne przebywanie przed ekranem monitora sprawia, że nasze oczy dużo bardziej niż w innych porach roku narażone są na podrażnienia, a tym samym mniej odporne na infekcje i choroby. Dlatego zwłaszcza o tej…

ciemna czekolada wzrok


ZOBACZ WPIS

Zobacz więcej
Zdrowe oczy

Ciemna czekolada na lepszy wzrok

Przez dnia 25/01/2016

Mamy dobrą wiadomość dla fanów słodkości. Czekolada poza tym, że jest niesamowicie smaczna i poprawia nastrój, stanowi najzdrowszy ze smakołyków, a to za sprawą swojego korzystnego wpływu na zdrowie człowieka. Dzięki jej dobroczynnym właściwościom, również nasze oczy pozostają w dobrej kondycji.

Mowa oczywiście o ciemnej czekoladzie z wysoką zawartością kakao…

masaż oczu


ZOBACZ WPIS

Zobacz więcej
Zdrowe oczy

Masaż oczu i jego zalety

Przez dnia 15/01/2016

Jeśli pracujesz w warunkach szkodliwych dla wzroku, przed komputerem oraz przy sztucznym oświetleniu, a krople do oczu nie radzą sobie z oznakami przemęczenia, możesz spróbować alternatywnej metody na poprawę kondycji wzroku. Jest nią masaż oczu, który możesz przeprowadzić samodzielnie w domu. Wystarczy przestrzegać tylko kilku prostych zasad.

Masaż znany był…

mruganie


ZOBACZ WPIS

Zobacz więcej
Zdrowe oczy

Mrugaj na zdrowie!

Przez dnia 07/01/2016

Mruganie to reakcja, która jest dla nas tak naturalna jak oddychanie. Dlatego zapewne niewiele z Was zastanawiało się nad tym zjawiskiem i jego zasadnością. Warto wiedzieć, że mruganie odgrywa istotną rolę dla naszego narządu wzroku i jest jednym z naturalnych sposobów pielęgnacji oczu.

Mruganie to czynność, która polega na szybkim…

sposoby na zmęczone oczy


ZOBACZ WPIS

Zobacz więcej
Zdrowe oczy

Sprawdzone sposoby na zmęczone oczy

Przez dnia 07/12/2015

Długa praca przed komputerem, klimatyzacja, kurz, zanieczyszczenia, czyli wszystko z czym nasze oczy stykają się codziennie, powoduje ich zmęczenie i infekcje. Co zrobić, aby ulżyć przemęczonym oczom i zapobiec chorobom? Sprawdź nasze sprawdzone sposoby.
Rób sobie przerwy
Długa praca przed komputerem powoduje, że nasze oczy są przemęczone, co objawia się pieczeniem,…

presbiopia okulary


ZOBACZ WPIS

Zobacz więcej
Zdrowe oczy

Czym jest presbiopia?

Przez dnia 03/11/2015

Presbiopia nazywana starowzrocznością to naturalny wynik procesu starzenia się organizmu. Nie jest chorobą ani zmianą patologiczną. Jest to proces, który kształtuje się przez wiele lat, a pierwsze objawy występują zazwyczaj po 40 roku życia, również u osób, które nigdy nie miały problemów ze wzrokiem. Dzieje się tak, ponieważ z…

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU