Inspiracje Okularowe trendy

Modne okulary przeciwsłoneczne – jesień 2019

Przez dnia 02/09/2019

Prezentujemy modne okulary przeciwsłoneczne w sezonie jesiennym 2019. Szukasz idealnej pary na zbliżające się miesiące? Zerknij na nasze propozycje. Dla Ciebie prześledziliśmy, jakie modele popularyzują czołowi projektanci i gwiazdy show-biznesu. W KODANO.pl bez problemu znajdziesz okulary, które wyrażą Twoją osobowość.

Jesienią ubiegłego roku wybiegi i ulice miast zdominowały oprawki biżuteryjne i modele XXL. Modne były wówczas także kolorowe szkła, spośród których największym zainteresowaniem cieszyły się czarne i różowe barwy. Trendy zmieniają się jednak nieustannie i jesień 2019 roku szykuje dla nas kilka niespodzianek.

Okulary kwadratowe hitem jesieni

Co powiesz na podróż do przeszłości? Tej jesieni moda lat 70. przeżywa swoje drugie życie. Wybiegi znanych projektantów pełne są strojów z epoki hipisów: dzwonów, bluzek z golfem, szalonych wzorów i dodatków w klimacie flower power. Świadczą o tym na przykład propozycje Balenciagi, Fendi czy Caroliny Herrery. Słynni projektanci stawiają na kwadratowe okulary przeciwsłoneczne typu oversize. Ich tropem podążają Lacoste i Belutti proponując podobne modele, Lacoste ls 629s 218 lub Belutti SBC 149 03. Pierwsze z nich – różowe w grubych plastikowych oprawkach – spodobają się zapewne niejednemu ekstrawertykowi. Miłośnicy klasycznych rozwiązań chętniej sięgną natomiast po model proponowany przez markę Belutti. Przy okazji warto zauważyć, że geometryczne okulary są niezaprzeczalnym hitem tego roku. Więcej na ich temat piszemy w artykule „Geometryczne okulary w 2019 roku”.

Lustrzanki są dla wszystkich

Lustrzane okulary zachwycają w równym stopniu mężczyzn, jak i kobiety. Doskonale wie o tym marka Moretti, która proponuje ciekawe modele z metalowymi oprawkami. Pamiętasz letnie trendy? Jeśli tak, zauważyłeś zapewne, że moda na lustrzane szkła panuje już od kilku miesięcy. Być może więc w Twojej garderobie nie brak oprawek tego typu – sięgaj po nie również jesienią.

Wąskie okulary

Modę na wąskie owalne okulary przewidziała Meryl Streep. Wybitna aktorka już od wielu lat nosi oprawki o wspomnianym kształcie. Nic dziwnego, bowiem pociągła twarz Streep idealnie współgra z owalnymi oprawkami. I Tobie najpewniej będą one pasować. Wystarczy, że Twoja twarz ma budowę trójkąta, owalu, kwadratu bądź prostokąta. Tego typu okularów nie poleca się jedynie posiadaczom okrągłej buzi.

Ponadczasowe aviatory

Czasy, kiedy aviatory służyły tylko pilotom, mamy na szczęście już dawno za sobą. Stworzone, by chronić lotników przed słońcem szybko skradły serca znanym osobistościom. Już w latach 40. z upodobaniem nosił je generał MacArthur. W kolejnych dekadach w ślad za nim poszli między innymi Elvis Presley, Michael Jackson czy Sylvester Stallone. Tej jesieni aviatory wciąż pozostają na topie.

TAGI
POWIĄZANE WPISY

ZOSTAW KOMENTARZ

Szukaj
Facebook
PRZEJDŹ DO SKLEPU
sklep Kodano Optyk